Komix BOLO-NEBOLO

V krajine, kde si ľudia vážia jeden druhého, kde sú k sebe ohľaduplní, úctiví, ctia zákony a nie sú ľahostajní, by sa skutky ktoré popisujeme v komixe, určite nestali.

Ale takou krajinou Slovensko nebolo ani v roku 2011. Chamtivosť nepoznala hraníc. Zlí klamali a kradli a spájali sa aby boli silnejší. Skutky sa nestávali a tak za ne ani nikto nepykal. Všetkých to trápilo, ale každý si myslel, že taký je život a že sa to nedá zmeniť. Vadilo to všetkým, ale báli sa vyčnievať z radu. Ale jedného dňa mladí pochopili, že nemajú čo stratiť a tak sa rozhodli o tom hovoriť. Hovorili nahlas. Hovorili na námestiach. A ľudia sa začali opatrne pridávať, lebo sa už nechceli mračiť, živoriť a tolerovať klamárov, podvodníkov a zlodejov. Hovorili hlasnejšie o zmene, ktorá nakoniec príde. Ale to je iný príbeh a až z roku 2017.

Podobnosť osôb a okolností v komixe nie je náhodná. Je založená na skutočných osobách, podozreniach, vyšetreniach a skutkoch, ktoré "sa nestali", publikovaných v online médiách. Komix sme sa rozhodli vytvoriť preto, aby sme verejnosti sprostredkovali jednoduchou formou korupčné kauzy, ktoré sa vôkol nás dejú do dnešných dní.

Slovensko sa už mení. Obyvatelia volajú po spravodlivosti. Buďte pritom a buďte na správnej strane!

Komix BOLO-NEBOLO, diel prvý: Kauza Bašternák a doba kešu

Verzia pre tlač:

Komix BOLO-NEBOLO, diel prvý: Kauza Bašternák a doba kešu - verzia pre tlač

Kauza Bašternák a doba kešu

  Zdieľať

Dnes Vám prinášame prvý príbeh, či skutok, ktorý sa nestal. Písal sa rok 2011 a bola doba kešu. Oligarchovia nakupovali byty raz za 1€, inokedy za fiktívne čiastky, za ktoré si od štátu pýtali vratky DPH. V dobe kešu obyvatelia Slovenska platili DPH za každý rožok a mlieko a štát posielal DPH Kočimu, Baštimu a ďalším oligarchom. Z rozprávkového bohatstva, na ktoré sa im ľudia poskladali si potom kupovali politikov, Tatry, i celé politické strany, ktoré privierali oči nad ich skutkami.

Zdroje informácií: