Komix BOLO-NEBOLO

V krajine, kde si ľudia vážia jeden druhého, kde sú k sebe ohľaduplní, úctiví, ctia zákony a nie sú ľahostajní, by sa skutky ktoré popisujeme v komixe, určite nestali.

Ale takou krajinou Slovensko nebolo ani v roku 2012. Chamtivosť nepoznala hraníc. Zlí klamali a kradli a spájali sa aby boli silnejší. Skutky sa nestávali a tak za ne ani nikto nepykal. Všetkých to trápilo, ale každý si myslel, že taký je život a že sa to nedá zmeniť. Vadilo to všetkým, ale báli sa vyčnievať z radu. Ale jedného dňa mladí pochopili, že nemajú čo stratiť a tak sa rozhodli o tom hovoriť. Hovorili nahlas. Hovorili na námestiach. A ľudia sa začali opatrne pridávať, lebo sa už nechceli mračiť, živoriť a tolerovať klamárov, podvodníkov a zlodejov. Hovorili hlasnejšie o zmene, ktorá nakoniec príde. Ale to je iný príbeh a až z roku 2017.

Podobnosť osôb a okolností v komixe nie je náhodná. Je založená na skutočných osobách, podozreniach, vyšetreniach a skutkoch, ktoré "sa nestali", publikovaných v online médiách. Komix sme sa rozhodli vytvoriť preto, aby sme verejnosti sprostredkovali jednoduchou formou korupčné kauzy, ktoré sa vôkol nás dejú do dnešných dní.

Slovensko sa už mení. Obyvatelia volajú po spravodlivosti. Buďte pritom a buďte na správnej strane!

Komix BOLO-NEBOLO, diel druhý: Kauza \

Verzia pre tlač:

Komix BOLO-NEBOLO, diel druhý: Kauza \

Kauza "náš človek" Bašternák

  Zdieľať

Druhý diel komixu BOLO-NEBOLO sa odohral v roku 2012, ešte v dobe kešu. V dobe, keď sa vodiči báli policajtov ako čerta pretože policajti vyberali pokuty aj za najmenšie prečiny, bez ohľadu na ich spoločenskú významnosť. Prekročenie rýchlosti o 1km bežne znamenalo 100€ pokutu. Ale tí, ktorí mali páky na politikov, sa policajtov snažili korumpovať. Niekedy úspešne, inokedy menej. Úslužnosť policajta k oligarchovi znamenala kariérny postup.

Zdroje informácií: